Zrealizowane projekty
Program „Przedsiębiorstwo Społeczne +” na lata 2023-2025 I

Spółdzielnia Socjalna „DobryDzień” na podstawie umowy nr 431A/DES/PS+/2023 w ramach Programu „Przedsiębiorstwo Społeczne +” na lata 2023-2025 jako przedsiębiorstwo społeczne, a zarazem podmiot ekonomii społecznej otrzymała środki na wsparcie bieżące.
Spółdzielnia Socjalna „DobryDzień” realizując wskazane wsparcie dokonała zakupu:
1) 2 laptopów ASUS ROG Strix G16,
2) 2 urządzeń wielofunkcyjnych atramentowych Brother MFC-J3940DW,
3) 2 dysków zewnętrznych Samsung Portable SSD T7,
4) 2 programów Adobe Acrobat 2020,
5) 2 programów Microsoft Office: 1 w wersji 365 Business Basic, 1 w wersji Professional 2021,
6) usług prawniczych potrzebnych w ramach funkcjonowania Spółdzielni.
7) paliwa ON+ na potrzeby nowouruchomionej działalności Spółdzielni w zakresie usług transportowych.
Spółdzielnia w zawitym terminie złożyła wymagane sprawozdanie z realizacji wsparcia w ramach zawartej umowy.
Pozyskane wsparcie w zakresie zakupu sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem umożliwiło Spółdzielni na rozwinięcie nowej działalności, jaką jest Biuro Obsługi Projektów, co zaowocowało pozyskaniem zleceń zewnętrznych oraz przygotowaniem projektów dla Spółdzielni. Zakupione usługi prawne znacząco poprawiły sytuację Spółdzielni w zakresie profesjonalnego zawierania umów o realizację świadczonych usług i podwyższenia poziomu regulacji formalno-prawnych wewnątrz Spółdzielni. Zakup paliwa istotnie wzmocnił nową działalność Spółdzielni w zakresie usług transportowych, co pozwoliło na rozwinięcie oraz podwyższenie poziomu usług świadczonych przez Spółdzielnię w tej dziedzinie usług. Pozyskane wsparcie pozwoliło Spółdzielni umocnić pozycję na lokalnym i regionalnym rynku.
Program „Przedsiębiorstwo Społeczne +” na lata 2023-2025 II

Spółdzielnia Socjalna „DobryDzień” na podstawie umowy nr 163B/DES/PS+/2023 w ramach Programu „Przedsiębiorstwo Społeczne +” na lata 2023-2025 jako przedsiębiorstwo społeczne a zarazem podmiot ekonomii społecznej otrzymała środki na wsparcie reintegracji.
Spółdzielnia Socjalna „DobryDzień” otrzymane wsparcie reintegracji w pełni zrealizowała poprzez:
1) opłatę za 1 semestr studiów zaocznych
2) zakup 2 kursów ANGIELSKI DLA PROGRAMISTÓW ONLINE
3) zakup 2 kursów języków obcych – Pakiet Poligloty.
Pozyskane wsparcie w zakresie opłaty za studia i kursów jest dedykowane dla osób posiadających status osoby z niepełnosprawnościami oraz dla których opracowano indywidualne plany reintegracyjne w ramach Spółdzielni. Spółdzielnia w zawitym terminie złożyła wymagane sprawozdanie z realizacji wsparcia w ramach zawartej umowy. Osoba objęta wsparciem podjęła studia zaoczne na kierunku Informatyka w Biznesie na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, co zapoczątkowało proces podnoszenia poziomu wykształcenia ze średniego do wyższego. Wraz z drugą osobą podnosi kwalifikacje językowe poprzez uczestniczenie w dwóch kursach języka angielskiego na poziomie wstępnym A2. Realizowany Pakiet Poligloty zapewnia również możliwość uczenia się na poziomie A1 języka niemieckiego oraz innego wybranego języka obcego w ramach Pakietu. Członkowie i pracownicy Spółdzielni objęci wsparciem mogą podnosić swoje kwalifikacje językowe oraz osiągać samorealizację w zakresie nawiązywania i utrzymywania kontaktów międzynarodowych, zarówno rówieśniczych jak i zawodowych. Spółdzielnia uzyskała jako efekt potencjalne zasoby do realizacji projektów transgranicznych lub międzynarodowych. Pozyskane wsparcie pozwoliło Spółdzielni umocnić pozycję na lokalnym i regionalnym rynku.
Program „Warto być Przedsiębiorstwem Społecznym!” na lata 2023-2025

Spółdzielnia Socjalna „DobryDzień” zrealizowała w roku 2024 przedsięwzięcie w ramach Programu „Warto być Przedsiębiorstwem Społecznym!” na lata 2023-2025. Edycja 2024, na podstawie Umowy B NR 526B/DES/WBPS/2024.
Otrzymane wsparcie zapewniło realizację:
- dla pierwszej osoby z niepełnosprawnością uzyskiwania wykształcenia wyższego i w ramach tego wsparcia została dokonana opłata za II i III semestr studiów zaocznych na uczelni: Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu na kierunku „Informatyka w biznesie” oraz udziału w trzy stopniowym kursie głównego księgowego, w ramach kursu osoba zdobyła kompetencje w obszarze księgowości oraz zawód głównego księgowego;
- dla drugiej osoby z niepełnosprawnością udziału w czterdziestogodzinnym kursie języka angielskiego, co pozwoliło na ugruntowanie i podniesienie posiadanych kompetencji w zakresie posługiwania się językiem angielskim oraz . uzyskanie kompetencji i kwalifikacji zawodowej analityka finansowego;
- dla matki samotnie wychowującej dziecko udziału w kursie o nazwie „Księgowość Polbi od podstaw do samodzielnej księgowej”, który dał podstawowe kompetencje księgowe oraz udziału w trzy stopniowym kursie głównego księgowego, w ramach tego kursu osoba zdobyła kompetencje w obszarze księgowości oraz zawód głównego księgowego;
- dla czwartej i piątej osoby z wykształceniem średnim kursu prawa jazdy w kategorii B+E, jest znaczącym elementem rozwoju kompetencji tych osób.
Wszystkie elementy udzielonego wsparcia są zgodne z Indywidualnymi Planami Reintegracji opracowanymi dla każdej ze wspieranych osób oraz zgodne z ogólnym planem reintegracji realizowanym w Spółdzielni.

„Modernizacja Spółdzielni Socjalnej „DobryDzień”
Spółdzielnia Socjalna „DobryDzień” zrealizowała przedsięwzięcie
„Modernizacja Spółdzielni Socjalnej „DobryDzień” prowadząca do jej
rozwoju” na podstawie umowy nr 83/DES/KPO/2023 o wsparcie
działalności w ramach Programu „Odporność oraz Rozwój Ekonomii
Społecznej i Przedsiębiorczości Społecznej” na lata 2022-2025.
Na realizację przedsięwzięcia Spółdzielnia otrzymała 190 tysięcy złotych.
W ramach przedsięwzięcia zostały zrealizowane następujące działania:
Działanie „szkolenia profesjonalne”: zapewniło udział wybranych
pracowników w szkoleniach podnoszących kompetencje w zakresie
zarządzania projektami, bezpieczeństwa informatycznego oraz
informatyki a także znajomości języków obcych.
Spółdzielnia Socjalna „DobryDzień” zakończyła realizację przedsięwzięcia
w roku 2024 r.
Działanie „zakup nowych środków trwałych”: zakupiono mobilny,
mechaniczny plac zabaw – Małpi Gaj oraz agregat prądotwórczy
o mocy 60 KV.
Działanie „modernizacja środka trwałego”: zapewniło środki na
wykonanie modernizacji Opla Vivaro.
Działanie „modernizacja wartości niematerialnych i prawnych”:
umożliwiło przebudowanie strony www do wersji profesjonalnej
spełniającej obecnie obowiązujące standardy.
